Uued tooted

Toeta oma lapse arengut Montessori vahenditega

Montessori on pedagoogiline lähenemine, mille autoriks on arst ja pedagoog Maria Montessori. Tema põhimõtetele toetuva meetodi sisuks on laste arengus nende loomulike huvide jälgimine ja toetamine. Lapsevanema ülesanne on pakkuda turvalist ja läbimõeldud keskkonda, kus laps saab ümbritsevat ise avastada. Oluline on mitte sekkuda ja lapse tegevust katkestada, kui see ei ole vajalik. 

Lapsed õpivad läbi mängu

Lapsed on nagu käsnad ja soovivad kõike ümbritsevat kogeda. Luues keskkonna, mis on turvaline ning kus kasutamiseks mõeldud vahendid on lapsele eakohased, õpib ta iseseisvalt neid kasutama ning tunneb rõõmu õnnestumisest. Püüdes lapse eest pidevalt midagi ära teha või sekkudes tema mängu, on õppimine katkendlik. See takistab lapse arengut ning ei toeta tema enesehinnangu kujunemist. Püüa hoopis leida võimalusi kaasata last oma igapäevategevustesse, mis oleksid ka talle jõukohased.

Montessori lähenemine annab soovitused ka mänguasjade valikule. Selle järgi on soovituslikud mänguasjad naturaalsed, lapsele käepärased ja ohutud, mitmete mänguvõimalustega ning õpetavad igapäevaseid praktilisi oskusi. Mänguvahendid peavad olema lapsele kättesaadavad, organiseeritud ning neid ei tohi olla korraga liiga palju. 

VAATA KÕIKI TOOTEID

Montessori sõbralikud mänguasjad

Naturaalsest puidust 50- osaline klotsikomplekt jätab lapse mängule piiritu fantaasia. Tegemist on turvalise vahendiga, mille abil ehitada mängulinn või panna proovile tasakaal, ladudes klotse üksteise otsa. Erinevate kujunditega on võimalik teha ka sorteerimismängu, lõigates näiteks pappkarbi sisse erineva kujuga augud. Sarnaselt erikujulistele klotsidele pakub ka Montessori vikerkaar lõputuid mänguvõimalusi – lao neid üksteise otsa, ehita tunneleid ja palju muud.

Puidust kell õpetab lapsele igapäevaseks eluks vajalikku oskust. Kellale on märgitud nii 12- kui ka 24-tunni numbrisüsteem, mis võimaldab õppida tundma aja olemust ja muutumist. Seierid on käega keeratavad – nii saab laps vanema juhendamisel märkida kellal vajaliku kellaaja. Samuti võib kella abil õppida arvutamist – kui palju on kell siis, kui algselt on kell 4 aga möödub 2h ja 15min? Väikese aedniku komplekt võimaldab veidi suuremal väikelapsel osaleda igapäevastes kodustes aiatöödes – lastele meeldib osaleda kodutöödes ja jäljendada vanemate tegevust. 

Puidust pusle farmiloomadega õpetab last tundma loomi ning võimaldab harjutada peenmotoorikat, võttes pusletüki nupust näppude vahele. Pusle pildid on realistlikud, materjal naturaalne puit ning värvimiseks kasutatud ohutuid vahendeid.  Samuti puidust valmistatud tasakaalumäng õpetab lastele mängulisel viisil keskendumist ja raskuste tasakaalu saavutamist. See aitab arendada käteosavust ja õpetab kannatlikkust ning eesmärkide saavutamist.

Hetkel on korv tühi :)